• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Email Drukuj PDF

 06 maja 2017r. o godz.  08.30 w Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Piszu odbyła się, po raz trzeci w historii Ośrodka, Pierwsza Komunia Św. wychowanków. Do Sakramentu przystąpiło trzynaścioro dzieci. 

Mszę św. celebrował ksiądz Sławomir Hońko.

04 maja o godz. 10.30 w Kościele  Św. Jana Chrzciciela dzieci z rodzicami przystąpiły do  Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Każde dziecko obchodziło Biały Tydzień swojej Pierwszej Komunii Św. Były to Białe Niedziele, czyli udział we Mszy Św. Niedzielnej we własnej parafii do końca roku szkolnego, było to sześć Niedziel. 

Oprawa Mszy Św. należała  do rodziców lub rodzeństwa naszych wychowanków. 

Najbardziej wzruszającym momentem była procesja z darami naszych dzieci. Dary nieśli: Szymon -  Kwiaty, Jakub – Dar Ołtarza - obraz z wizerunkiem św. Brata Alberta, Wiktor – Wino i Wodę, Filip – Hostię. Dzieci były bardzo grzeczne, dzielne, przygotowane i bardzo z siebie dumne. Najbardziej oczekiwanym momentem było przyjęcie Pana Jezusa – z  miłością i radością dzieci przyjęły Go do swoich serc. Przepięknym, wzruszającym momentem był również czas podziękowań. Nasz wychowanek Szymon podziękował Panu Jezusowi za Dar Eucharystii, prosząc aby dzieci były na zawsze z Nim złączone. Drugi  Szymon podziękował Rodzicom wszystkich dzieci Pierwszokomunijnych za dar życia, za troskę, miłość, wiarę, modlitwę, za wszystkie trudy i starania, aby ten dzień był ich wspaniałym świętem. Rodzice podziękowali Księdzu Sławomirowi za udzielenie Sakramentu Pokuty i Pojednania, za odprawienie Mszy Św. i udzielenie Sakramentu Eucharystii, za serdeczność, wyrozumiałość, uśmiech, za dobre i ciepłe słowa kierowane do dzieci i rodziców oraz wszystkich obecnych w kościele. Złożyli też serdeczne podziękowanie dla Pana Dyrektora Michała Wrzoska za wsparcie finansowe rodziców, pamiątki pierwszokomunijne dla dzieci, zdjęcia i nagrania z tej przepięknej uroczystości. Podziękowali również za obraz św. Brata Alberta,  który mogli ofiarować jako Dar Ołtarza. Dziękowali za każde dobro kierowane do ich dzieci i do nich samych. Wszystkim obecnym w Kościele towarzyszyło wzruszenie i radość. Uroczystość zakończyła się rozdaniem pamiątek i pamiątkowymi zdjęciami. 

| OREW W PISZU |