• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

BAL KARNAWAŁOWY

Email Drukuj PDF
Dnia 12.02.2015r.o godzinie 10.15 , w udekorowanej balonami i serpentynami świetlicy OREW rozpoczął się maskowy bal karnawałowy . Organizatorami imprezy byli: Bożena Bazydło, Monika Lesińska oraz dyrektor Michał Wrzosek.
Na początku przywitano wszystkich uczestników balu: dzieci, opiekunów i nauczycieli, a z głośników popłynęła piosenka „Karnawał, karnawał". W trakcie tańca osoby prowadzące rozdawały losy z propozycjami wykonywania różnych gestów w rytm muzyki („Muzyczna loteryjka"). Gdy już wszyscy rozruszali się na dobre, osoby prowadzące zaprosiły 10 osób do „Tańca kotylionowego". Na kotylionach były obrazki z bohaterami znanych dziecięcych bajek. Należało znaleźć swoją parę (np. Lolek musiał odnaleźć Bolka) i zatańczyć w rytm muzyki.
Kolejną zabawą był taniec z balonami. Prowadzące rozdały kolorowe balony i kotyliony. Wybrane do zabawy osoby musiały odszukać swojego partnera do tańca na zasadzie dopasowania koloru (np. czerwony balon do czerwonego kotyliona). Gdy już pary się odnalazły, musiały zatańczyć jeden wspólny taniec. Publiczność zachęcała do tańca oklaskami.
Następnie do zabawy „Komu zabraknie krzesełka" zaproszono osoby dorosłe, a dzieci miały za zadanie klaskać w rytm muzyki. Zabawa polegała na tańczeniu wokół krzesełek, a na przerwę w muzyce należało usiąść na krzesełku. Komu zabrakło miejsca - odpadał z gry. Zabawa dostarczyła wiele radości zwłaszcza dzieciom, które mogły zobaczyć, że dorośli również potrafią się dobrze bawić.
Po tej konkurencji wszystkich zaproszono w „Podróż Bajkowym Pociągiem" po różnych krajach, by wziąć udział w zabawie karnawałowej każdego z odwiedzonych państw. Odwiedziliśmy więc : Brazylię, Francję, Hiszpanię, Włochy, Grecję. Biletem wjazdu do poszczególnych krajów było rozwiązanie zagadki. Prowadzące czytały fragmenty bajek, a dzieci odgadywały ich tytuły. Po odgadnięciu zagadki pociąg wjeżdżał do kraju, podróżni wysiadali i tańczyli w rytm piosenki śpiewanej w języku danego państwa . Finałem podróży była Polska z piosenką „Cała sala śpiewa" Jerzego Połomskiego.
Do kolejnej zabawy noszącej tytuł „Szaleństwo z balonami" znów zaproszono osoby dorosłe. Zadanie było proste. Należało rzucić balony w górę i nie pozwolić im upaść do końca trwania utworu muzycznego. W międzyczasie osoba prowadząca utrudniała zadanie, zachęcając np. do odbijania balonów głową, na jednej nodze itp.
W trakcie całej imprezy słuchano utworów wybranych jako przeboje poszczególnych Zespołów w ramach zabawy „Koncert życzeń". Na koniec zaproszono wszystkich do wspólnych tańców przy utworach, które nie zostały wykorzystane podczas trwania konkurencji, jednocześnie osoby prowadzące podziękowały wszystkim za wspólnie spędzony czas zapraszając na słodki poczęstunek (pączki). 
W trakcie całej imprezy panowała miła i radosna atmosfera. Dzieci chętnie uczestniczyły w poszczególnych konkurencjach przełamując swoją nieśmiałość, wyrabiając jednocześnie wiarę we własne siły. Wychowankowie rozwijali inwencję muzyczną i ruchową. Mieli również okazję zapoznać się z muzyką różnych narodowości.

| OREW W PISZU |