• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Śniadanie Wielkanocne

Email Drukuj PDF

Dnia 22.03.2016 r. w Ośrodku Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym w Piszu odbyło się Śniadanie Wielkanocne, w którym uczestniczyli wychowankowie, pracownicy placówki oraz zaproszeni goście: Pan Janusz Puchalski, dziennikarze Gazety Piskiej i Tygodnika Piskiego.
W udekorowanej świetlicy na  stołach nakrytych białymi obrusami i ozdobionych wielkanocnymi stroikami, znalazły się świąteczne wypieki i tradycyjne potrawy przygotowywane z udziałem naszych wychowanków.
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich obecnych przez Pana Dyrektora Michała Wrzoska. Następnie głos zabrał prezes Stowarzyszenia „Przymierze-Ziemia Piska”- Pan Janusz Puchalski. W podniosłej atmosferze wszyscy uczestnicy Śniadania Wielkanocnego mile spędzili czas na wspólnych rozmowach i kosztowaniu smacznych potraw. Po uroczystości wychowankowie wrócili do swoich sal, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka w postaci czekoladowego zająca.

 

 

„Powitanie Wiosny”

Email Drukuj PDF

Dnia 16 marca 2016r. odbyła się „Powitanie Wiosny” .Głównym celem zabawy było kształtowanie świadomości zmian w przyrodzie w związku ze zmieniającą się porą roku, jak również kultywowanie tradycji związanych z powitaniem wiosny. W programie zaplanowano konkursy grupowe oraz indywidualne.

Zabawa rozpoczęła się o godz. 10:00 powitaniem wszystkich uczestników i zaproszeniem do wspólnej zabawy.

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o nadchodzącej wiośnie. Kalambury oraz zabawy ruchowe w kole były wesołym punktem programu.

Podziękowanie za mile spędzony czas, wspólną zabawę oraz poczucie humoru było miłym zakończeniem uroczystości.

 

Przedstawienie pt. "Zajęcza Chatka"

Email Drukuj PDF

Dnia 1.03.2016 r. mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu aktorów Teatru ART-RE z Krakowa.

Bajka opowiadała o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Biedny zajączek błąkał się po ulicy, szukał ratunku i pocieszenia. Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem przepędził lisa, a zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce. Piękna, bajka o przyjaźni i chęci niesienia pomocy- to właśnie przesłanie tego przepięknego spektaklu. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach. Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała widzom. Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że pełni radości wrócili do swoich sal. 

Bal karnawałowy

Email Drukuj PDF

W Ośrodku Rewalidacyjno – Edukacyjno-  Wychowawczym został zorganizowany ,,Bal Karnawałowy”.

Celem spotkania było: kultywowanie zwyczaju zabaw karnawałowych, doświadczenie przyjemności wcielenia się w różne postacie, oraz integracja dzieci poprzez wspólna zabawę.

Zabawa rozpoczęła się przywitaniem dzieci i wszystkich gości przybyłych na Bal Karnawałowy, wierszem powitalnym. Po czym przystąpiliśmy do prezentacji strojów. Następnie wspólnie zatańczyliśmy taniec integracyjny z pokazywaniem pt. ,,Rączki-Nóżki”. Została wybrana komisja, której zadaniem było na koniec imprezy wybrać króla i królową balu. Kolejną zabawą był taniec - przeplataniec, w której uczestnicy dobierali się w pary i tańczyli do piosenki, gdy muzyka cichła, każdy zmieniał partnera i tańczył z nowym. Następna zabawa to rozwiązywanie zagadek- w tle grała muzyka, uczestnicy przekazywali z głowy na głowę  kapelusz, gdy muzyka przestała grać osoba która miała kapelusz na głowie rozwiązywała zagadkę. Po czym wspólnie tworząc  duże koło zatańczyliśmy ,,Kaczuszki”. Następnie zostały ogłoszone wyniki na ,, Króla i Królową balu” którymi to zostali Monika i Filip – po czym nastąpiło ukoronowanie, a król i królowa zaprezentowali wspólny taniec. Przez cały czas wychowankowie naszego Ośrodka  bawili się w rytm skocznej muzyki. Na koniec zabawy wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. Karnawałowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Teatrzyk "Bazyliszek"

Email Drukuj PDF

Dnia 02.02.2016r. w Ośrodku Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym podczas ferii zimowych odbyło się przedstawienie pt. „Bazyliszek”, zaprezentowane przez grupę „ART-RE” z Krakowa. Spektakl teatralny oparty był na znanej legendzie Warszawskiej. Głównym bohaterem sztuki był smok Bazyliszek, który swoim wzrokiem zamieniał ludzi w kamień. Podobny los spotkał Wojtusia, syna płatnerza. Niesforny chłopiec wbrew zakazom ojca wyrusza do smoczej groty by odnaleźć skarb i tam przepada bez wieści. Z pomocą przychodzi jego siostra Jadwisia, która dzięki dobrym radom Alchemika poznaje sposób na zgładzenie smoka i uratowanie brata. Podczas spektaklu wychowankowie Ośrodka mieli okazje poznać takie zawody jak zdun, snycerz, bednarz oraz kołodziej. Całą inscenizację dopełniały piękne kostiumy aktorów, dynamiczna muzyka oraz wspólna zabawa dzieci z bohaterami przedstawienia.

Zajęcia zimowe

Email Drukuj PDF
W dniu 25.01.2016 r. w Ośrodku Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym rozpoczęły się zajęcia zimowe, w których uczestniczą dzieci biorące udział w zajęciach z wczesnego wspomagania. Podopieczni wraz z nauczycielami i opiekunami miło spędzają czas biorąc udział w zajęciach takich jak: gry i zabawy stolikowe, zajęcia plastyczne, zabawy muzyczne oraz taneczne. W ramach odpoczynku dzieci oglądają bajki o tematyce zimowej, mają okazje posłuchać wierszy znanych polskich poetów oraz mogą zrelaksować się w Sali Doświadczania Świata. W celu zachowania ciągłości działań terapeutycznych, dzieci kontynuują rehabilitację i integrację sensoryczną oraz zajęcia z pedagogiem i logopedą.

Więcej artykułów…

Strona 11 z 25

| OREW W PISZU |