• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Email Drukuj PDF
W dniu 22 stycznia 2015 roku, o godzinie 11,w wcześniej udekorowanej sali, rozpoczęła się impreza zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka. Udział w niej wzięli wszyscy podopieczni wraz z nauczycielami i pomocami. Na zaproszenie wnuczków przybyło 10 babć i 8 dziadków.
Spotkanie miało na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do dziadków oraz uczenie sposobów wyrażania uczuć i właściwego zachowania wobec osób starszych.
Zgodnie z wcześniej przygotowanym scenariuszem uczestnicy imprezy wzięli udział w licznych zabawach i konkursach, wspólnie śpiewali znane piosenki oraz tańczyli do różnych piosenek z naśladowaniem.
Na koniec imprezy wnuczęta wręczyły przygotowane wcześniej laurki oraz zaprosiły babcie i dziadków do swoich sal, na wcześniej przygotowany poczęstunek.

Mikołajki

Email Drukuj PDF
Dnia 05.12.2014 roku o godzinie 10:30 w naszym Ośrodku odbyty się Mikołajki.
Celem Mikołajek było min. poznanie zwyczajów i tradycji mikołajkowych, pobudzenie wychowanków do zabawy oraz stworzenie pozytywnych emocji u dzieci.
Dzieci wraz z opiekunami zgromadzili się na świetlicy, tam powitano wszystkich, a następnie przystąpiono do wspólnego "ubierania" choinki (znajdującej się na podwórku przed Ośrodkiem) ozdobami, które kilka dni wcześniej przygotowały dzieci wraz z pomocą osób dorosłych. Po udekorowaniu choinki przyszedł czas na zabawy z pokazywaniem przy piosenkach, zagadki i konkurencje przygotowane przez osoby prowadzące imprezę.
Więcej…

Impreza Andrzejkowa

Email Drukuj PDF

W dniu 27 listopada 2014 roku w Ośrodku Rewalidacyjno - Edukacyjno- Wychowawczym została zorganizowana impreza andrzejkowa.

Celem spotkania było: zapoznanie z historią wieczoru andrzejkowego, zwyczajami i wróżbami andrzejkowymi oraz integracja dzieci poprzez wspólną zabawę.

Sala była przygotowana na przybycie gości, panował w niej półmrok, w niedostępnych a zarazem bezpiecznych miejscach ustawione były zapalone świece, sala przystrojona była w balony oraz zwisające girlandy z butów, kluczy i gwiazd.

Więcej…

Światowy Dzień Misia Pluszowego

Email Drukuj PDF

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszym Ośrodku „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu wszystkie dzieci wraz z nauczycielami i pomocami obchodziły uroczyście ten wyjątkowy dzień. Po raz pierwszy odbyły się urodziny Misia w naszym Ośrodku. Cała uroczystość odbyła się w świetlicy Ośrodka gdzie wszyscy się zgromadziliśmy, biletem wstępu był miś, który dziecko przyniosło z domu. Najpierw została przedstawiona krótka historia Misia a następnie odbyły się konkursy i zabawy a także śpiewanie piosenki z pokazywaniem. Po zakończeniu części zabawowej wszystkie dzieci zaśpiewały 100 lat i wręczyły kartki urodzinowe dla Misia przygotowane przez siebie wspólnie z rodzicami w domu, każdy zespół zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym solenizantem. Na zakończenie wręczono pamiątkowe dyplomy i zaproszono na słodki poczęstunek. Osobami odpowiedzialnymi za organizacje urodzin Misia były Nauczycielki Ośrodka Bogusława Nikiel oraz Anna Ciszewska.

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2014/2015 nasz Ośrodek przystąpił po raz drugi do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc. Dzień Zdrowego Śniadania to dzień „Śniadanie daje moc" oraz jest to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony w kilku krajach Europy. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Po raz drugi w bieżącym roku szkolnym w dniu 6 listopada o godz 11.00) zmiana terminu z przyczyn organizacyjnych) zostało zorganizowane wspólne śniadanie w ramach tego programu w naszym Ośrodku. Osobą odpowiedzialną za organizacje była Bogusława Nikiel (koordynator programu w placówce).Do przygotowania śniadania zostali włączeni rodzice jak i wszystkie dzieci z naszej placówki oraz pracownicy. Przygotowanie tak uroczystego śniadania przebiegło etapowo: najpierw rodzice otrzymali kartki o tym wydarzeniu I prośba o dostarczenie produktów oraz narysowaniu lub naklejeniu produktów i posiłków jakie dziecko spożywa na śniadanie w domu. Dzień poprzedzający śniadanie zebrano produkty przyniesione przez dzieci a wszyscy wychowawcy przeprowadzili lekcje pod hasłem: „Zdrowe śniadanie".

Więcej…

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 10 października 2014 roku w Ośrodku Rewalidacyjno - Edukacyjno- Wychowawczym zostało zorganizowane Święto Pieczonego Ziemniaka.

Impreza odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Majdanie. Celem spotkania było: promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach, wykazanie się pomysłowością oraz twórczym działaniem, zintegrowanie dzieci poprzez aktywną współpracę, zapoznanie z potrawami z ziemniaków, poszerzenie wiedzy dzieci na temat ziemniaków, ich cech i przeznaczenia poprzez oglądanie , wysłuchiwanie informacji oraz praktyczne działanie, podtrzymywanie tradycji Święta Pieczonego Ziemniaka i propagowanie zdrowego stylu życia.

Zaplanowana uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10 przedstawieniem programu imprezy oraz podziałem wychowanków na 5 grup i przydzieleniem czynności.

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 11 z 21

| OREW W PISZU |