• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
   

AKTUALNOŚCI

Przedstawienie pt. "KWIAT PAPROCI"

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny gościliśmy artystów z Krakowa, którzy wystawili spektakl pt. „ Kwiat paproci”, adaptacja utworu Józefa Ignacego Kraszewskiego .

Według legendy ten kto znajdzie kwiat paproci, otrzyma wielkie bogactwo i skarby. Kiedy główny bohater Jacuś usłyszał tę historię, postanowił odnaleźć kwiat. Ale czy odnalezienie kwiatka paproci uczyniło chłopca szczęśliwym ?  Tego dowiedzieli się nasi podopieczni  po obejrzeniu przedstawienia. Morał „Kwiatu paproci” uświadomił młodym widzom, że rodzina, miłość i dobro są najważniejszymi wartościami  życiowymi.

Podczas tego interaktywnego przedstawienia  jak zwykle artyści z Krakowa dostarczyli naszym podopiecznym wielu wrażeń i przeżyć podczas oglądania spektaklu.

 

Dzień Ziemi

Email Drukuj PDF
Dnia 25.04.2017r. wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Piszu obchodzili „Dzień Ziemi”. Głównym celem obchodów Dnia Ziemi było zachęcenie wychowanków do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz uczulenie na potrzebę troski o nasze środowisko.
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników imprezy przez prowadzące listem dla dzieci od „Przyrody”, która przygotowała dla nich szereg zadań i zabaw przyrodniczych m. in.: Zagadki „Tak”, „Nie”, które skierowane były do wszystkich zespołów rewalidacyjnych, a zadaniem uczestników było wskazanie poprawnej odpowiedzi za pomocą odpowiednich etykiet. Następną zabawą były ,,Ekologiczne kręgle z hasłem”. Dzieci rzucały piłką w kręgle wykonane z plastykowych butelek po napojach. Każdy kręgiel miał inny numer, do którego przypisane było hasło.
Dużym zainteresowanie cieszyła się zabawa „Segregacja śmieci”. Prowadząca przedstawiła krótką historię o tym, iż idąc dzisiaj do Ośrodka znalazła taki oto worek śmieci, jednak aby zadbać o naszą planetę należy posegregować śmieci w odpowiednie pojemniki. Uczestnicy kolejno wyciągali śmieci z worka i umieszczali je w odpowiednim pojemnikach: SZKŁO, PLASTIK, PAPIER. W kolejnej zabawie wychowankowie mogli wykazać się swoją wiedzą w zagadkach o tematyce ekologicznej. Zadanie „W zgodzie z naturą” było skierowane do zespołów edukacyjnych, gdzie uczestnicy musieli uzupełnić brakujące części obrazka we właściwe miejsca. Kolejną konkurencją były zagadki z obrazkiem. Prowadząca odczytywała zagadki, a uczestnicy swoją odpowiedź prezentowały w postaci odpowiedniej ilustracji.
Na zakończenie wszyscy złożyli ślubowanie dla przyrody. Na plakacie „Dzień Ziemi” chętne dzieci w imieniu swoim i kolegów kolejno przyklejały przygotowane hasła przyjaciela przyrody, a wszyscy pozostali powtarzali treści haseł. Prowadzące podziękowały wychowankom za wspólne uczestniczenie w zabawie zorganizowanej z okazji „Dnia Ziemi”.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Email Drukuj PDF

na rozbudowę budynku Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Piszu wraz z przebudową linii energetycznej nN

Stowarzyszenie „Przymierze – Ziemia Piska” informuje, iż w dniu 26 kwietnia 2017 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 74165-2017 zostało zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu na rozbudowę budynku Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Piszu wraz z przebudową linii energetycznej nN. Zgodnie z art. 42 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164, z późn. zm.) na niniejszej stronie internetowej zostaje zamieszczona specyfikacja istotnych warunków zamówienia.

Termin składania ofert – 12 maja 2017 r., godz. 12:00.

Poniżej treść ogłoszenia zgodnie z treścią formularza stanowiącego załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie wzorów ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych (Dz. U. poz. 1127) oraz pełna wersja SIWZ w wersji elektronicznej.

 

Załączniki:

1.   Ogłoszenie

2.   SIWZ

3.   Załącznik 1 do SWIZ 

4.   Załącznik 2 do SWIZ 

5.   Załącznik 3 do SWIZ 

6.   Załącznik 4 do SWIZ 

7.   Załącznik 5.1 do SWIZ

8.   Załącznik 5.2 do SWIZ

9.   Załącznik 5.3 do SWIZ

10.   Załącznik 5.4 do SWIZ 

11.   Załącznik 6 do SWIZ 

12.   Załącznik 7.1 do SWIZ 

13.   Załącznik 7.2 do SWIZ  

14.   Załącznik 8 do SWIZ 

15.   Harmonogram

 

 

 

Odpowiedz na zapytanie nr 1

Odpowiedz na zapytanie nr 2 

 

 

Informacje z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na rozbudowę budynku Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Piszu wraz z przebudową linii energetycznej nN 

 

Informacja o wyborze oferty na rozbudowę budynku Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Piszu wraz z przebudową linii energetycznej nN 

 

 

 

 

 

DOFINANSOWANIE ROZBUDOWY OREW

Email Drukuj PDF

W dniu 21 kwietnia 2017r. , w Ośrodku Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym przy Stowarzyszeniu „Przymierze – Ziemia Piska” w Piszu, odbyło się podpisanie umowy o dofinansowanie rozbudowy placówki. Dofinansowanie sięga 50% kosztów inwestycji. Dzięki temu możliwe będzie rozpoczęcie prac już w czerwcu bieżącego roku.
Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Pani Wioletta Śląska-Zyśk, reprezentująca Województwo, osobiście przyjechała do Pisza, aby wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia podpisać umowę.

Śniadanie Wielkanocne

Email Drukuj PDF
Dnia 11.04.2017r. w Ośrodku Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym w Piszu odbyło się Uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Uczestniczyli w nim  wychowankowie oraz pracownicy placówki. 
Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się kilka dni wcześniej – uwędzono mięso w tradycyjny sposób, upieczono placki na ciasto miodownik, przygotowano mak na makowiec. W poniedziałek, dzień przed uroczystością, przygotowania ruszyły pełną parą: wychowankowie pomagali kroić warzywa na sałatkę, piekły się serniki, makowce i miodownik, dekorowane były stoły kolorowymi bratkami. 
Śniadanie rozpoczęło się o godzinie 1100. V-ce Dyrektor Ośrodka - Pani Halina Niedźwiecka przywitała wszystkich  i złożyła świąteczne życzenia, po czym nadszedł czas na spróbowanie tradycyjnych, wielkanocnych potraw i wypieków, które znalazły się na stołach. Każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę -  czekoladowego zająca.
Wspólny czas, jak zwykle, upłynął nam w przyjemnej, świątecznej atmosferze.

Przedstawienie pt. "CZERWONY KAPTUREK"

Email Drukuj PDF
Dnia 03.04.2017 mieliśmy okazję oglądać znakomite przedstawienie przygotowane na podstawie bajki Charles’a Perrault’a.  Łatwowierny Kapturek zdradza przebiegłemu wilkowi drogę do domku babci. Okazuje się jednak, że sprytnego wilka da się przechytrzyć…
Jak zawsze wspaniały, interaktywny, wesoły spektakl wprawił nas w znakomite nastroje. Przypomniał naszym podopiecznym o takich wartościach jak posłuszeństwo wobec rodziców i  przestrzegał przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. 

Więcej artykułów…

Strona 2 z 21

| OREW W PISZU |