• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

VI KONKURS TAŃCA „W RYTMIE SERCA” MIKOŁAJKI 2016

Email Drukuj PDF

W dniu 08.06.2016r nasi uczniowie : Julian, Marek, Filip, Szymon, Jan  i Julia  wraz z opiekunami: Bożeną Bazydło, Moniką Lesińską,Katarzyną Kawecką i Joanną Kałudzińską wzięli udział  w  VI Konkursie Tańca „W Rytmie Serca” Mikołajki 2016. Impreza  tak jak co roku odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mikołajkach. W konkursie wzięło udział dziesięć zespołów tanecznych z różnych placówek dla dzieci niepełnosprawnych (OREW, ZSS , ZPEW    i SOSW).
Konkurs tradycyjnie  podzielony był na dwie rundy, między którymi uczestnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.  Wszystkie występujące grupy  prezentowały dwa układy taneczne.
Grupa taneczna „Małe Rozrabiaki” z OREW w Piszu  pod opieką nauczycielek: Bożeny Bazydło i Moniki Lesińskiej  przygotowała  dwa układy  taneczne. Pierwszy z nich to taniec „Słodycze” do składanki trzech utworów: „Cukierki, cukierki”, „Piosenka o zdrowym jedzeniu”, „Choco chocolatte”. Razem z dziećmi na scenie wystąpiła także opiekunka Katarzyna Kawecka. Wszyscy tancerze mieli kolorowe przebrania oraz rekwizyty w postaci ogromnych cukierków.
Kolejnym układem był taniec „Mali Indianie” do utworu „Anannau”. Grupa taneczna (Marek, Julek, Janek i Filip) przebrana w stroje indiańskie zatańczyła wokół ogniska. Wtórowały im odgłosy bębnów, na których grały dzieci: Julia  i Szymon  oraz pani Kasia.
Za swój występ grupa otrzymała specjalne wyróżnienie za stroje i ogólny wyraz artystyczny oraz nagrody: wielki kosz słodyczy, ręczniki, gry zręcznościowe i torby Eco. Pierwsze miejsce zajął zespół z SOSW w Giżycku, drugie – zespół z OREW   w Działdowie ,  a trzecie – grupa taneczna z ZSS w Mrągowie. W trakcie obrad jury wszystkie dzieci miały możliwość zintegrowania się podczas dyskoteki. Na koniec wszystkich zaproszono na uroczysty obiad w restauracji.
Cieszymy się, że udało się nam wziąć udział w tym konkursie zwłaszcza, że w skład zespołu weszli nowi podopieczni, dla których było to całkiem nowe doświadczenie. Wszystkie dzieci poradziły sobie z nowym zadaniem, co utwierdza nas w przekonaniu, że należy pokonywać bariery i przełamywać  stereotypy dotyczące możliwości osób niepełnosprawnych.

 

Teatrzyk pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc”

Email Drukuj PDF

Było to muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej. Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki  i  rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Oryginalna oprawa muzyczna, barwna scenografia, realistyczne kostiumy i rewizyty zapewniły nam jak zawsze miłe wrażenia.
Podopieczni mieli  okazję występować również na scenie. Wspólnie bawili się z postaciami, które występowały: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni . Znakomita gra aktorów oraz dynamiczna akcja przypadła naszym podopiecznym do gustu, co zostało nagrodzone gromkimi brawami.

 

Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

Dnia 01. 06.2016r.  wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Piszu obchodzili „ Dzień Dziecka”. Z tej okazji  wszyscy wybrali się do Kawiarni Cafe Family. Każdy wychowanek mógł wybrać deser : lody, ciasto, rurki z kremem, soki świeżo wyciskane z owoców.  W tym dniu pogoda dopisała znakomicie, więc mogliśmy zjeść desery w ogródku kawiarnianym. Wyjście do Kawiarni było też okazją do nauki właściwego zachowania się wychowanków w miejscu publicznym. 

 

Teatrzyk "Latający Kufer"

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny odwiedził nas duet aktorów ze Studia Teatralnego „ART- RE” z Krakowa. Mieliśmy okazję oglądać jedną z najsłynniejszych baśni H. CH. Andersena. Egzotyczna opowieść o synu bogatego kupca, który roztrwoniwszy cały majątek ojca, dostaje od sąsiadów kufer. Nie był to jednak zwykły kufer. Prezent przenosi chłopca do odległego kraju, gdzie zakochuje się w pięknej księżniczce…

Barwne kostiumy, bogata scenografia, a także wspólna zabawa w pełni oddały baśniową atmosferę i klimat spektaklu. Opowieść uświadamia , że udawanie kogoś kim się nie jest nie popłaca, a nawet najmniejsze kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw.

Zajęcia na pływalni prowadzone wg „Koncepcji Hallwick”

Email Drukuj PDF

Od dnia 05.05.2016r nasi wychowankowie mają możliwość korzystania z rehabilitacji wg „Koncepcji Hallwick”. 

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach 5-6 osobowych, raz w tygodniu na Pływalni Miejskiej w Piszu. Każde dziecko ćwiczy pod opieką osoby dorosłej (pracownicy OREW oraz Ratownicy WOPR).

Koncepcja Hallwick 

"Dzień Ziemi"

Email Drukuj PDF

Wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Piszu w dniu 22.04.2016r., podczas specjalnie przygotowanej imprezy, obchodzili „Dzień Ziemi”. Wprowadzeniem do tematyki był odczytany wiersz „Mali strażnicy przyrody”. Następnie wyjaśnione zostało znaczenie słowa „ekologia”. Aby uświadomić wychowankom potrzebę dbania o przyrodę i środowisko przygotowane zostały różne zadania w formie zabawy.

Wychowankowie segregowali śmieci, rozpoznawali pojazdy, które nie zanieczyszczają środowiska (hulajnoga, rower, żaglówka), rozwiązywali zagadki dotyczące nazw kwiatów, warzyw, zwierząt domowych, rywalizowali w grupach w konkurencjach ruchowych i edukacyjnych.

Podczas imprezy wręczone zostały nagrody dla laureatów i uczestników konkursu na „Eko-zabawkę”.


 

Więcej artykułów…

Strona 10 z 25

| OREW W PISZU |