• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Teatrzyk "Latający Kufer"

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny odwiedził nas duet aktorów ze Studia Teatralnego „ART- RE” z Krakowa. Mieliśmy okazję oglądać jedną z najsłynniejszych baśni H. CH. Andersena. Egzotyczna opowieść o synu bogatego kupca, który roztrwoniwszy cały majątek ojca, dostaje od sąsiadów kufer. Nie był to jednak zwykły kufer. Prezent przenosi chłopca do odległego kraju, gdzie zakochuje się w pięknej księżniczce…

Barwne kostiumy, bogata scenografia, a także wspólna zabawa w pełni oddały baśniową atmosferę i klimat spektaklu. Opowieść uświadamia , że udawanie kogoś kim się nie jest nie popłaca, a nawet najmniejsze kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw.

Zajęcia na pływalni prowadzone wg „Koncepcji Hallwick”

Email Drukuj PDF

Od dnia 05.05.2016r nasi wychowankowie mają możliwość korzystania z rehabilitacji wg „Koncepcji Hallwick”. 

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach 5-6 osobowych, raz w tygodniu na Pływalni Miejskiej w Piszu. Każde dziecko ćwiczy pod opieką osoby dorosłej (pracownicy OREW oraz Ratownicy WOPR).

Koncepcja Hallwick 

"Dzień Ziemi"

Email Drukuj PDF

Wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Piszu w dniu 22.04.2016r., podczas specjalnie przygotowanej imprezy, obchodzili „Dzień Ziemi”. Wprowadzeniem do tematyki był odczytany wiersz „Mali strażnicy przyrody”. Następnie wyjaśnione zostało znaczenie słowa „ekologia”. Aby uświadomić wychowankom potrzebę dbania o przyrodę i środowisko przygotowane zostały różne zadania w formie zabawy.

Wychowankowie segregowali śmieci, rozpoznawali pojazdy, które nie zanieczyszczają środowiska (hulajnoga, rower, żaglówka), rozwiązywali zagadki dotyczące nazw kwiatów, warzyw, zwierząt domowych, rywalizowali w grupach w konkurencjach ruchowych i edukacyjnych.

Podczas imprezy wręczone zostały nagrody dla laureatów i uczestników konkursu na „Eko-zabawkę”.


 

KONKURS NA EKO-ZABAWKĘ

Email Drukuj PDF
W Ośrodku Rewalidacyjno –Edukacyjno – Wychowawczym w marcu 2016r, został ogłoszony konkurs  na „EKO-ZABAWKĘ”. 
Konkurs skierowany był do dzieci z Ośrodka i ich rodziców. Celem konkursu jest promowanie wśród najmłodszych postaw ekologicznych oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne. Prace zostały ocenione przez powołaną komisję, która oceniła prace według następujących kryteriów: kreatywność autora oraz ilość wykorzystanych materiałów oraz funkcjonalność wykonanej zabawki.
Komisja po burzliwej naradzie wyłoniła zwycięzców:
 - I miejsce – zajęły prace wykonane przez: Magdalenę Bańkę i jej ciocię, Gabriela Stachelskiego i jego mamę oraz Krzsztofa Kozłowskiego i jego mamę.
 - II miejsce – zajęły prace wykonane przez: Maję Marusę i jej rodziców, Aleksandra Rakowskiego i jego tatę oraz Szymona Świsłowskiego i jego mamę
 - III miejsce – zajęły prace wykonane przez: Filipa Grajko z mamą, Kornelię Alturowicz z mamą, Marka Niedbalskiego z bratem oraz Juliana Szymborskiego z mamą.
Wszystkie dzieci, które przystąpiły do konkursu otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, które zostały wręczone 22.04.2016r. w uroczystości z okazji „Dnia Ziemi”. W Ośrodku zorganizowano wystawę prac.

Koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Piszu

Email Drukuj PDF

W dniu 18. 04. 2016 r. w  Ośrodku Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym miał miejsce koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Piszu, którzy zagrali dla naszych wychowanków tworząc niesamowitą atmosferę i nastrojowość swoimi kompozycjami. Młodzi artyści przedstawili dzieciom instrumenty: flet poprzeczny, gitarę, akordeon, klarnet oraz zaprezentowali ich możliwości. Koncert zakończył się gromkimi brawami i podziękowaniami ze strony naszych wychowanków i pracowników Ośrodka.

 

Przedstawienie pt. "Trzy świnki"

Email Drukuj PDF

Tego dnia mieliśmy okazje oglądać żartobliwą, lecz i pouczająca historia o trzech małych świnkach. Bohaterki  w rozmaity sposób próbowały zdać egzamin z samodzielności.  Uśmiechnięte i zaradne świnki rozweseliły naszych wychowanków, pozostawiając miłe wspomnienia. Nie zabrakło też naszego udziału w tworzeniu przedstawienia. Mieliśmy  możliwość budowania  domu  jednej ze świnek,  a wspólne zabawy i śpiew wprawiły nas w znakomity nastrój. 

 

Więcej artykułów…

Strona 10 z 25

| OREW W PISZU |