• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Email Drukuj PDF

26 czerwca 2015 roku o godz. 10.00 w naszym Ośrodku miała miejsce uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2014/2015 dla podopiecznych i ich rodziców z grup rewalidacyjno-wychowawczych, a o godz. 11 dla grup edukacyjno-terapeutycznych. Wszystkich obecnych przywitał Dyrektor OREW Pan Michał Wrzosek. Wraz z nauczycielami wręczył wszystkim wychowankom pamiątkowe dyplomy, książki oraz słodki podarunek życząc udanych wakacji. Tego dnia nastąpiło również pożegnanie naszej podopiecznej Magdaleny Tyszki, która stała się naszą absolwentką. Podczas pożegnania było wiele uśmiechów, ale również nie obyło się bez wzruszeń. Po spotkaniu nauczyciele wraz z rodzicami i wychowankami udali się do swoich sal w celu rozdania ocen opisowych oraz prac plastycznych wykonywanych na zajęciach w ciągu całego roku szkolnego.

Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

03 czerwca 2015 roku obchodziliśmy uroczysty Dzień Dziecka. Impreza odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Majdanie. Celem spotkania było: promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach, zintegrowanie dzieci poprzez aktywną współpracę, poznanie środowiska przyrodniczego, przejawianie oznak dobroci, życzliwości i koleżeństwa wobec innych.

Piękna pogoda, dobre humory, ciekawy gry i zabawy gwarantowały udaną zabawę. Wszystkie grupy brały udział w następujących zajęciach: przejażdżką bryczką konną pod kierunkiem instruktorów hipoterapii państwa Niedbalskich, w zabawach ruchowych przygotowanych przez rehabilitantów- tory przeszkód i w zabawach z chustą animacyjną Klanza, Każda grupa wybrała się na spacer po okolicy oraz słuchała fragmentu powieści „Piotruś Pan”. Jak na Święto Dzieci przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść kiełbaski oraz poczęstować się wyrobami pochodzącymi z własnej produkcji państwa Niedbalskich. Dla każdego dziecka został przygotowany słodki upominek.

Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. W czasie zabaw dzieci miały stworzoną okazję do wspólnej, radosnej zabawy. Rozwijały umiejętność współdziałania w zespole, uczyły się przestrzegania zasad i reguł zabaw.

 

Dzień Ziemi

Email Drukuj PDF

W dniu 22. 04. 2015 r. w Ośrodku obchodziliśmy „Dzień Ziemi". Świętowanie zaczęło się już dzień wcześniej, ponieważ dzieci przyniosły kwiaty krzewy do posadzenia, kamienie, które zostały pomalowane farbami podczas zajęć oraz napisany wraz z rodzicami „List do Ziemi".

Podczas imprezy „Dnia Ziemi" wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w różnych zadaniach, których głównym celem było dostrzeganie niebezpieczeństw dla środowiska naturalnego wynikających z działalności człowieka.

Tego dnia dzieci wysłuchały wiersza J. Kasperkowiak pt. „Mali strażnicy przyrody" oraz znaczenie pojęcie ekologia. Następnym zadaniem była segregacja śmieci i wrzucanie ich do oznaczonych worków oraz układanie zagadek puzzlowych.

Kolejnym etapem obchodów „Dnia Ziemi" było sadzenie kwiatów i krzewów, a także odczytanie przez wychowawców „Listu do Ziemi". Następnie każde dziecko nawlekało na sznur sylwetkę człowieka i tak powstał „Sznur przyjaciół Ziemi".

Każdy uczestnik imprezy złożył ślubowanie przyjaciela przyrody i odbił pod tekstem przysięgi swój palec, który wcześniej zanurzał w farbie. 

Na koniec wszyscy uczestnicy dostali pyszny posiłek z grilla.

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Email Drukuj PDF

Spotkanie integracyjne wychowanków OREW na imprezie „PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY” odbyło się 20 marca 2015 r. Zostało przygotowane i przeprowadzone przez Agnieszkę Bełdycką i Annę Łukaszewicz. Podczas zabaw były realizowane następujące cele: podtrzymywanie tradycji związanej z powitaniem pierwszego dnia wiosny, rozumienie cykliczności występowania pór roku, utrwalenie nazwy koloru zielonego i umiejętności ich szybkiego rozpoznania, doskonalenie spostrzegawczości ruchowej i szybkiej orientacji, kształtowanie wyobraźni muzycznej poprzez improwizację ruchowa oraz wprowadzenie nastroju radości, zabawy i dobrego humoru.

Powitanie wszystkich nawiązywało do koloru zielonego. Wymienione dzieci np. mające zielone bluzeczki machały rączkami do pozostałych osób. Następnie przeprowadzone zostały zabawy: „Witamy - żegnamy” i „Prawda - fałsz” w towarzystwie „Marzanny”. Po krótkim wyjaśnieniu, jaka tradycja wiąże się z żegnaniem zimy i witaniem wiosny nastąpiło zapakowanie zimowej kukły do papierowej koperty i przekazanie dla listonosza, który przyniósł list od Pani Wiosny. Po odczytaniu listu były przeprowadzone zadania zaproponowane przez nią. Zabawy w towarzystwie kukły „Pani Wiosny” rozpoczęły się od ozdobienia sukni i nawleczenia korali. Kolejno dzieci rozpoznawały zielone warzywa i owoce po dotyku. Zagadki rysunkowe (bocian, krokus) oraz zadania ułożenia motyla i żaby z kółek origami przeplatane były zabawami ruchowymi przy muzyce oraz zabawami z pokazywaniem.

Na zakończenie ponownie został odczytany list z pozdrowieniami od Pani Wiosny.

 

 

 

 

Śniadanie Wielkanocne

Email Drukuj PDF

Dnia 26.03.2015r. w Ośrodku Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Piszu obyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne", w którym uczestniczyli podopieczni i pracownicy placówki oraz zaproszeni goście. Dzieci wspólnie z opiekunami przygotowały pokarmy wielkanocne. Na świątecznym stole nie zabrakło jajka, białej kiełbasy, „ baby wielkanocnej", stroików z bazi i bukszpanu - symboli budzącej się do życia przyrody, które przygotowywały poszczególne zespoły. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich wychowawczyń. Śniadanie rozpoczęło się wspólną modlitwą zainicjowaną przez księdza Krzysztofa Zubrzyckiego. Wszyscy złożyli sobie ciepłe życzenia. Po dzieleniu się jajkiem, zajączek wielkanocny zostawił w Ośrodku prezenty dla dzieci. Miło było patrzeć na radość wychowanków z otrzymanych słodkich upominków. W trakcie śniadania zostały wręczone nagrody za udział w konkursie na „Palmę Wielkanocną", który został zorganizowany przez zespól profilaktyczny działający w Ośrodku. Przygotowane na tę uroczystość potrawy wszystkim bardzo smakowały.

 

BAL KARNAWAŁOWY

Email Drukuj PDF
Dnia 12.02.2015r.o godzinie 10.15 , w udekorowanej balonami i serpentynami świetlicy OREW rozpoczął się maskowy bal karnawałowy . Organizatorami imprezy byli: Bożena Bazydło, Monika Lesińska oraz dyrektor Michał Wrzosek.
Na początku przywitano wszystkich uczestników balu: dzieci, opiekunów i nauczycieli, a z głośników popłynęła piosenka „Karnawał, karnawał". W trakcie tańca osoby prowadzące rozdawały losy z propozycjami wykonywania różnych gestów w rytm muzyki („Muzyczna loteryjka"). Gdy już wszyscy rozruszali się na dobre, osoby prowadzące zaprosiły 10 osób do „Tańca kotylionowego". Na kotylionach były obrazki z bohaterami znanych dziecięcych bajek. Należało znaleźć swoją parę (np. Lolek musiał odnaleźć Bolka) i zatańczyć w rytm muzyki.
Kolejną zabawą był taniec z balonami. Prowadzące rozdały kolorowe balony i kotyliony. Wybrane do zabawy osoby musiały odszukać swojego partnera do tańca na zasadzie dopasowania koloru (np. czerwony balon do czerwonego kotyliona). Gdy już pary się odnalazły, musiały zatańczyć jeden wspólny taniec. Publiczność zachęcała do tańca oklaskami.
Następnie do zabawy „Komu zabraknie krzesełka" zaproszono osoby dorosłe, a dzieci miały za zadanie klaskać w rytm muzyki. Zabawa polegała na tańczeniu wokół krzesełek, a na przerwę w muzyce należało usiąść na krzesełku. Komu zabrakło miejsca - odpadał z gry. Zabawa dostarczyła wiele radości zwłaszcza dzieciom, które mogły zobaczyć, że dorośli również potrafią się dobrze bawić.
Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 10 z 21

| OREW W PISZU |