• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
   

AKTUALNOŚCI

Teatrzyk "Bazyliszek"

Email Drukuj PDF

Dnia 02.02.2016r. w Ośrodku Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym podczas ferii zimowych odbyło się przedstawienie pt. „Bazyliszek”, zaprezentowane przez grupę „ART-RE” z Krakowa. Spektakl teatralny oparty był na znanej legendzie Warszawskiej. Głównym bohaterem sztuki był smok Bazyliszek, który swoim wzrokiem zamieniał ludzi w kamień. Podobny los spotkał Wojtusia, syna płatnerza. Niesforny chłopiec wbrew zakazom ojca wyrusza do smoczej groty by odnaleźć skarb i tam przepada bez wieści. Z pomocą przychodzi jego siostra Jadwisia, która dzięki dobrym radom Alchemika poznaje sposób na zgładzenie smoka i uratowanie brata. Podczas spektaklu wychowankowie Ośrodka mieli okazje poznać takie zawody jak zdun, snycerz, bednarz oraz kołodziej. Całą inscenizację dopełniały piękne kostiumy aktorów, dynamiczna muzyka oraz wspólna zabawa dzieci z bohaterami przedstawienia.

Zajęcia zimowe

Email Drukuj PDF
W dniu 25.01.2016 r. w Ośrodku Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym rozpoczęły się zajęcia zimowe, w których uczestniczą dzieci biorące udział w zajęciach z wczesnego wspomagania. Podopieczni wraz z nauczycielami i opiekunami miło spędzają czas biorąc udział w zajęciach takich jak: gry i zabawy stolikowe, zajęcia plastyczne, zabawy muzyczne oraz taneczne. W ramach odpoczynku dzieci oglądają bajki o tematyce zimowej, mają okazje posłuchać wierszy znanych polskich poetów oraz mogą zrelaksować się w Sali Doświadczania Świata. W celu zachowania ciągłości działań terapeutycznych, dzieci kontynuują rehabilitację i integrację sensoryczną oraz zajęcia z pedagogiem i logopedą.

Dzień Babci i Dziadka

Email Drukuj PDF

 Dnia 21.01.2016r. roku o godzinie 10:45 w naszym Ośrodku odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka. Udział w niej wzięli zaproszeni goście oraz wychowankowie wraz z pracownikami.

Celem spotkania było między innymi wzmocnienie więzi rodzinnych, sprawianie radości bliskim poprzez wspólną zabawę, stymulowanie wszechstronnego rozwoju.

Dzieci wraz z opiekunami zgromadzili się na świetlicy, tam powitano wszystkich, a następnie przystąpiono do wspólnych zabaw: „pudełko” polegało na przekazywaniu sobie szkatułki z numerkami. W tle grała muzyka, gdy muzyka ucichła, osoba która trzymała szkatułkę, wyjmowała los i odpowiadała na pytanie przyporządkowane do losu. Wiedza babć i dziadków okazała się doskonała w każdej dziedzinie. Kolejna zabawa pt. „czy dobrze znasz swoje części ciała” polegała na wypowiadaniu przez osobę prowadzącą hasła np. „nos”, „prawą ręką – lewego łokcia”, wszyscy uczestnicy pokazywali zgodnie to co było zapowiadane. Były również zabawy z pokazywaniem, ostatnia zabawa pt. „król i królowa tańca” – przy włączonej muzyce wszyscy przekazywali sobie „koronę”. Gdy muzyka cichła osoba, która trzyma koronę była królem lub królową tańca. Dobiera sobie partnera i wychodziła na środek, pozostali klaskali w rytm muzyki. Na koniec złożono gościom życzenia, podziękowano za przybycie, a dzieci zaprosiły babcie i dziadków do swoich sal, tam czekał na nich słodki poczęstunek, oraz laurki.

Teatrzyk "Śpiąca Królewna"

Email Drukuj PDF

 Tego dnia mieliśmy okazję obejrzeć adaptację jednej z najsłynniejszej baśni Charles’a Perrault’a.  Parze królewskiej rodzi się długo wyczekiwana córka – księżniczka Aurora.  Na uroczystość chrztu do pałacu przybywają dobre wróżki, żeby obdarować księżniczkę cennymi darami. Król zapomina jednak o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar… Melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa scenografia, to najistotniejsze walory przedstawienia, które zaangażowało naszych podopiecznych do współtworzenia akcji.  Wiara w dobro, miłość, męstwo i  odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło – to właśnie przesłanie tego przepięknego spektaklu. Było to jedne z piękniejszych przedstawień jakie mogliśmy oglądać, wrażenia  pozostaną   na długo w naszej pamięci.

SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Email Drukuj PDF

Dnia 17.12.2015 r. w Ośrodku Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym w Piszu odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli rodzice wychowanków i pracownicy Ośrodka oraz Prezes Zarządu SPZP Pan Janusz Puchalski.

W udekorowanej świetlicy znalazła się choinka, przystrojona bombkami wykonanymi z udziałem naszych podopiecznych oraz stoły nakryte białymi obrusami, ozdobione stroikami i zastawione świątecznymi wypiekami.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich obecnych przez Pana Dyrektora Michała Wrzoska. Następnie głos zabrał prezes Stowarzyszenia „Przymierze-Ziemia Piska”- Pan Janusz Puchalski. W podniosłej atmosferze wszyscy uczestnicy spotkania wigilijnego złożyli sobie ciepłe życzenia i podzielili się opłatkiem. W trakcie uroczystości zostały wręczone rodzicom dyplomy za udział ich dzieci w konkursie na „Łańcuch choinkowy”. Podczas słodkiego poczęstunku, został przedstawiony pokaz slajdów dotyczących najważniejszych wydarzeń z życia placówki w roku szkolnym 2015/2016 oraz planów rozbudowy ośrodka. Resztę czasu mile spędzono na wspólnych rozmowach.


Spotkanie Wigilijne

Email Drukuj PDF

Zgodnie z tradycją 16 grudnia 2015 r. wszyscy wychowankowie i pracownicy OREW mieli przyjemność uczestniczyć w Spotkaniu Wigilijnym. W tym wyjątkowym czasie spotkaliśmy się w licznym gronie, by posłuchać czytania Pisma Świętego, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia. Z dużą radością wszyscy pomagali udekorować salę, przygotować posiłki, nakryć pięknie stół. Dekorację sali wigilijnej stanowiły stroiki oraz okazała choinka. Nie zabrakło tradycyjnych potraw, które wspólnie przygotowali pracownicy oraz wychowankowie, radosnego kolędowania. Dzięki wspólnemu świętowaniu nasi podopieczni mieli okazję utrwalić sobie znajomość tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Oczywiście na zakończenie, odwiedził nas gość, oczekiwany św. Mikołaj, który zostawił podarunki w salach.

 

Więcej artykułów…

Strona 8 z 21

| OREW W PISZU |