• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
   

AKTUALNOŚCI

Koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Piszu

Email Drukuj PDF

W dniu 18. 04. 2016 r. w  Ośrodku Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym miał miejsce koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Piszu, którzy zagrali dla naszych wychowanków tworząc niesamowitą atmosferę i nastrojowość swoimi kompozycjami. Młodzi artyści przedstawili dzieciom instrumenty: flet poprzeczny, gitarę, akordeon, klarnet oraz zaprezentowali ich możliwości. Koncert zakończył się gromkimi brawami i podziękowaniami ze strony naszych wychowanków i pracowników Ośrodka.

 

Przedstawienie pt. "Trzy świnki"

Email Drukuj PDF

Tego dnia mieliśmy okazje oglądać żartobliwą, lecz i pouczająca historia o trzech małych świnkach. Bohaterki  w rozmaity sposób próbowały zdać egzamin z samodzielności.  Uśmiechnięte i zaradne świnki rozweseliły naszych wychowanków, pozostawiając miłe wspomnienia. Nie zabrakło też naszego udziału w tworzeniu przedstawienia. Mieliśmy  możliwość budowania  domu  jednej ze świnek,  a wspólne zabawy i śpiew wprawiły nas w znakomity nastrój. 

 

Śniadanie Wielkanocne

Email Drukuj PDF

Dnia 22.03.2016 r. w Ośrodku Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym w Piszu odbyło się Śniadanie Wielkanocne, w którym uczestniczyli wychowankowie, pracownicy placówki oraz zaproszeni goście: Pan Janusz Puchalski, dziennikarze Gazety Piskiej i Tygodnika Piskiego.
W udekorowanej świetlicy na  stołach nakrytych białymi obrusami i ozdobionych wielkanocnymi stroikami, znalazły się świąteczne wypieki i tradycyjne potrawy przygotowywane z udziałem naszych wychowanków.
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich obecnych przez Pana Dyrektora Michała Wrzoska. Następnie głos zabrał prezes Stowarzyszenia „Przymierze-Ziemia Piska”- Pan Janusz Puchalski. W podniosłej atmosferze wszyscy uczestnicy Śniadania Wielkanocnego mile spędzili czas na wspólnych rozmowach i kosztowaniu smacznych potraw. Po uroczystości wychowankowie wrócili do swoich sal, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka w postaci czekoladowego zająca.

 

 

„Powitanie Wiosny”

Email Drukuj PDF

Dnia 16 marca 2016r. odbyła się „Powitanie Wiosny” .Głównym celem zabawy było kształtowanie świadomości zmian w przyrodzie w związku ze zmieniającą się porą roku, jak również kultywowanie tradycji związanych z powitaniem wiosny. W programie zaplanowano konkursy grupowe oraz indywidualne.

Zabawa rozpoczęła się o godz. 10:00 powitaniem wszystkich uczestników i zaproszeniem do wspólnej zabawy.

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o nadchodzącej wiośnie. Kalambury oraz zabawy ruchowe w kole były wesołym punktem programu.

Podziękowanie za mile spędzony czas, wspólną zabawę oraz poczucie humoru było miłym zakończeniem uroczystości.

 

Przedstawienie pt. "Zajęcza Chatka"

Email Drukuj PDF

Dnia 1.03.2016 r. mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu aktorów Teatru ART-RE z Krakowa.

Bajka opowiadała o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Biedny zajączek błąkał się po ulicy, szukał ratunku i pocieszenia. Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem przepędził lisa, a zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce. Piękna, bajka o przyjaźni i chęci niesienia pomocy- to właśnie przesłanie tego przepięknego spektaklu. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach. Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała widzom. Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że pełni radości wrócili do swoich sal. 

Bal karnawałowy

Email Drukuj PDF

W Ośrodku Rewalidacyjno – Edukacyjno-  Wychowawczym został zorganizowany ,,Bal Karnawałowy”.

Celem spotkania było: kultywowanie zwyczaju zabaw karnawałowych, doświadczenie przyjemności wcielenia się w różne postacie, oraz integracja dzieci poprzez wspólna zabawę.

Zabawa rozpoczęła się przywitaniem dzieci i wszystkich gości przybyłych na Bal Karnawałowy, wierszem powitalnym. Po czym przystąpiliśmy do prezentacji strojów. Następnie wspólnie zatańczyliśmy taniec integracyjny z pokazywaniem pt. ,,Rączki-Nóżki”. Została wybrana komisja, której zadaniem było na koniec imprezy wybrać króla i królową balu. Kolejną zabawą był taniec - przeplataniec, w której uczestnicy dobierali się w pary i tańczyli do piosenki, gdy muzyka cichła, każdy zmieniał partnera i tańczył z nowym. Następna zabawa to rozwiązywanie zagadek- w tle grała muzyka, uczestnicy przekazywali z głowy na głowę  kapelusz, gdy muzyka przestała grać osoba która miała kapelusz na głowie rozwiązywała zagadkę. Po czym wspólnie tworząc  duże koło zatańczyliśmy ,,Kaczuszki”. Następnie zostały ogłoszone wyniki na ,, Króla i Królową balu” którymi to zostali Monika i Filip – po czym nastąpiło ukoronowanie, a król i królowa zaprezentowali wspólny taniec. Przez cały czas wychowankowie naszego Ośrodka  bawili się w rytm skocznej muzyki. Na koniec zabawy wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. Karnawałowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Więcej artykułów…

Strona 7 z 21

| OREW W PISZU |