• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
   

AKTUALNOŚCI

Teatrzyk pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc”

Email Drukuj PDF

Było to muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej. Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki  i  rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Oryginalna oprawa muzyczna, barwna scenografia, realistyczne kostiumy i rewizyty zapewniły nam jak zawsze miłe wrażenia.
Podopieczni mieli  okazję występować również na scenie. Wspólnie bawili się z postaciami, które występowały: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni . Znakomita gra aktorów oraz dynamiczna akcja przypadła naszym podopiecznym do gustu, co zostało nagrodzone gromkimi brawami.

 

Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

Dnia 01. 06.2016r.  wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Piszu obchodzili „ Dzień Dziecka”. Z tej okazji  wszyscy wybrali się do Kawiarni Cafe Family. Każdy wychowanek mógł wybrać deser : lody, ciasto, rurki z kremem, soki świeżo wyciskane z owoców.  W tym dniu pogoda dopisała znakomicie, więc mogliśmy zjeść desery w ogródku kawiarnianym. Wyjście do Kawiarni było też okazją do nauki właściwego zachowania się wychowanków w miejscu publicznym. 

 

Teatrzyk "Latający Kufer"

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny odwiedził nas duet aktorów ze Studia Teatralnego „ART- RE” z Krakowa. Mieliśmy okazję oglądać jedną z najsłynniejszych baśni H. CH. Andersena. Egzotyczna opowieść o synu bogatego kupca, który roztrwoniwszy cały majątek ojca, dostaje od sąsiadów kufer. Nie był to jednak zwykły kufer. Prezent przenosi chłopca do odległego kraju, gdzie zakochuje się w pięknej księżniczce…

Barwne kostiumy, bogata scenografia, a także wspólna zabawa w pełni oddały baśniową atmosferę i klimat spektaklu. Opowieść uświadamia , że udawanie kogoś kim się nie jest nie popłaca, a nawet najmniejsze kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw.

Zajęcia na pływalni prowadzone wg „Koncepcji Hallwick”

Email Drukuj PDF

Od dnia 05.05.2016r nasi wychowankowie mają możliwość korzystania z rehabilitacji wg „Koncepcji Hallwick”. 

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach 5-6 osobowych, raz w tygodniu na Pływalni Miejskiej w Piszu. Każde dziecko ćwiczy pod opieką osoby dorosłej (pracownicy OREW oraz Ratownicy WOPR).

Koncepcja Hallwick 

"Dzień Ziemi"

Email Drukuj PDF

Wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Piszu w dniu 22.04.2016r., podczas specjalnie przygotowanej imprezy, obchodzili „Dzień Ziemi”. Wprowadzeniem do tematyki był odczytany wiersz „Mali strażnicy przyrody”. Następnie wyjaśnione zostało znaczenie słowa „ekologia”. Aby uświadomić wychowankom potrzebę dbania o przyrodę i środowisko przygotowane zostały różne zadania w formie zabawy.

Wychowankowie segregowali śmieci, rozpoznawali pojazdy, które nie zanieczyszczają środowiska (hulajnoga, rower, żaglówka), rozwiązywali zagadki dotyczące nazw kwiatów, warzyw, zwierząt domowych, rywalizowali w grupach w konkurencjach ruchowych i edukacyjnych.

Podczas imprezy wręczone zostały nagrody dla laureatów i uczestników konkursu na „Eko-zabawkę”.


 

KONKURS NA EKO-ZABAWKĘ

Email Drukuj PDF
W Ośrodku Rewalidacyjno –Edukacyjno – Wychowawczym w marcu 2016r, został ogłoszony konkurs  na „EKO-ZABAWKĘ”. 
Konkurs skierowany był do dzieci z Ośrodka i ich rodziców. Celem konkursu jest promowanie wśród najmłodszych postaw ekologicznych oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne. Prace zostały ocenione przez powołaną komisję, która oceniła prace według następujących kryteriów: kreatywność autora oraz ilość wykorzystanych materiałów oraz funkcjonalność wykonanej zabawki.
Komisja po burzliwej naradzie wyłoniła zwycięzców:
 - I miejsce – zajęły prace wykonane przez: Magdalenę Bańkę i jej ciocię, Gabriela Stachelskiego i jego mamę oraz Krzsztofa Kozłowskiego i jego mamę.
 - II miejsce – zajęły prace wykonane przez: Maję Marusę i jej rodziców, Aleksandra Rakowskiego i jego tatę oraz Szymona Świsłowskiego i jego mamę
 - III miejsce – zajęły prace wykonane przez: Filipa Grajko z mamą, Kornelię Alturowicz z mamą, Marka Niedbalskiego z bratem oraz Juliana Szymborskiego z mamą.
Wszystkie dzieci, które przystąpiły do konkursu otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, które zostały wręczone 22.04.2016r. w uroczystości z okazji „Dnia Ziemi”. W Ośrodku zorganizowano wystawę prac.

Strona 6 z 21

| OREW W PISZU |