• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
   

AKTUALNOŚCI

„Zaczarowany młynek - Dlaczego woda w Bałtyku jest słona”

Email Drukuj PDF
Dnia 27.09.2016r mieliśmy przyjemność oglądać spektakl oparty na motywach legendy estońskiej. Barwny , interaktywny spektakl z pięknymi strojami, scenografią i oryginalną muzyką zachwycił niejednego z nas. Pouczająca historia, która uświadomiła nam, że w życiu warto być dobrym człowiekiem i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość , skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Email Drukuj PDF
W dniu 13 września 2016 r. w Ośrodku- Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym w Piszu zostało zorganizowane Święto Pieczonego  Ziemniaka. Impreza odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Majdanie. Celem spotkania było stymulowanie zachowań społecznych, stworzenie wychowankom warunków do obserwacji przyrody i zwierząt gospodarskich w ich naturalnym środowisku.
Podopieczni mieli okazję podziwiać uroki przyrody. Miło spędzili czas podczas spacerów, przejażdżki bryczką oraz w trakcie zabaw.
Kulminacyjnym punktem imprezy był poczęstunek. Można było zjeść pieczone ziemniaki, kiełbaski z ogniska, babkę drożdżową oraz poczęstować się wyrobami przygotowanymi przez Państwa Niedbalskich.
Piękna pogoda i pobyt na świeżym powietrzu zapewniły dzieciom odprężenie i dobry humor.
Wyjazd był kolejnym ważnym doświadczeniem dla naszych wychowanków i pracowników. Na pewno pozostanie w pamięci.

Zajęcia wakacyjne

Email Drukuj PDF

Dnia 18.07.2016 w Ośrodku Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym rozpoczęły się zajęcia wakacyjne dla wychowanków placówki. Zajęcia te podzielone są na dwa dwutygodniowe turnusy, w których łącznie bierze udział 31 dzieci. Podopieczni mają zapewniony dowóz do Ośrodka lub są przyprowadzani przez rodziców. Opiekunowie organizują dzieciom różnego rodzaju zajęcia:
-kulinarne - nauka przygotowywania posiłków „pod okiem" dietetyka, przy wykorzystaniu m.in. warzyw z własnego ogródka;
-plastyczne - dzieci rozwijają różne techniki artystyczne (malowanie, wyklejanie, lepienie z masy solnej, rysowanie, kolorowanie);
-hipoterapia - jest jednym z najbardziej ulubionych zajęć wychowanków;
-elementy hortiterapii - pielęgnacja ogródka z warzywami i ziołami;
-relaksacja przy muzyce klasycznej;
-czytanie bajek psychoedukacyjnych;
-spacery do parku, na plac zabaw;
-zabawy ruchowe na świeżym powietrzu;
-zabawy dydaktyczne (układanie puzzli, gra memory).
Codziennie pomiędzy wyżej wymienionymi zajęciami dzieci mają rehabilitację, hydromasaż oraz zajęcia integracji sensorycznej prowadzone przez fizjoterapeutów naszego Ośrodka.
Dodatkową atrakcją dla naszych dzieci są przedstawienia teatralne wystawiane przez przyjezdnych aktorów.
Rodzice, opiekunowie naszych wychowanków nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zajęciami. W Ośrodku panuje przyjazna atmosfera, dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Więcej…

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Email Drukuj PDF
24 czerwca odbyło się  zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016. Dyrektor Ośrodka powitał przybyłych gości na tę uroczystość. Podsumował cały rok pracy. 
Podziękował Rodzicom za dobrą współpracę, wszystkim pracownikom za  trud włożony w edukację, terapię i rehabilitację wychowanków.
Na zakończenie Dyrektor wręczył świadectwa, oceny opisowe i nagrody-książki dla wszystkich wychowanków naszego Ośrodka.

„PRZYWITANIE LATA”

Email Drukuj PDF

W dniu 22.06.2016r. wychowankowie OREW wraz z opiekunami przywitali tegoroczne lato wycieczką do Rucianego – Nidy,  której główną atrakcją był godzinny rejs statkiem po jeziorze Nidzkim. Dla niektórych z naszych podopiecznych było to całkiem nowe doświadczenie. Podczas rejsu kapitan statku zapoznał uczestników wycieczki z ciekawostkami przyrodniczymi na temat jeziora i jego okolic.
Kolejnym punktem wycieczki był obiad w tawernie „U Faryja”.  Dzięki dopisującej nam pogodzie w przerwach pomiędzy poszczególnymi etapami wyjazdu mogliśmy także pospacerować po nabrzeżu jeziora  zażywając jednocześnie kąpieli słonecznej.
O nasze bezpieczeństwo podczas rejsu i w trakcie całej wycieczki dbali ratownicy - medyczny i wodny.
Wszyscy podopieczni kolejny już raz udowodnili opiekunom, rodzicom i przede wszystkim samym sobie, że są otwarci na zdobywanie nowych doświadczeń.

 

 

VI KONKURS TAŃCA „W RYTMIE SERCA” MIKOŁAJKI 2016

Email Drukuj PDF

W dniu 08.06.2016r nasi uczniowie : Julian, Marek, Filip, Szymon, Jan  i Julia  wraz z opiekunami: Bożeną Bazydło, Moniką Lesińską,Katarzyną Kawecką i Joanną Kałudzińską wzięli udział  w  VI Konkursie Tańca „W Rytmie Serca” Mikołajki 2016. Impreza  tak jak co roku odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mikołajkach. W konkursie wzięło udział dziesięć zespołów tanecznych z różnych placówek dla dzieci niepełnosprawnych (OREW, ZSS , ZPEW    i SOSW).
Konkurs tradycyjnie  podzielony był na dwie rundy, między którymi uczestnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.  Wszystkie występujące grupy  prezentowały dwa układy taneczne.
Grupa taneczna „Małe Rozrabiaki” z OREW w Piszu  pod opieką nauczycielek: Bożeny Bazydło i Moniki Lesińskiej  przygotowała  dwa układy  taneczne. Pierwszy z nich to taniec „Słodycze” do składanki trzech utworów: „Cukierki, cukierki”, „Piosenka o zdrowym jedzeniu”, „Choco chocolatte”. Razem z dziećmi na scenie wystąpiła także opiekunka Katarzyna Kawecka. Wszyscy tancerze mieli kolorowe przebrania oraz rekwizyty w postaci ogromnych cukierków.
Kolejnym układem był taniec „Mali Indianie” do utworu „Anannau”. Grupa taneczna (Marek, Julek, Janek i Filip) przebrana w stroje indiańskie zatańczyła wokół ogniska. Wtórowały im odgłosy bębnów, na których grały dzieci: Julia  i Szymon  oraz pani Kasia.
Za swój występ grupa otrzymała specjalne wyróżnienie za stroje i ogólny wyraz artystyczny oraz nagrody: wielki kosz słodyczy, ręczniki, gry zręcznościowe i torby Eco. Pierwsze miejsce zajął zespół z SOSW w Giżycku, drugie – zespół z OREW   w Działdowie ,  a trzecie – grupa taneczna z ZSS w Mrągowie. W trakcie obrad jury wszystkie dzieci miały możliwość zintegrowania się podczas dyskoteki. Na koniec wszystkich zaproszono na uroczysty obiad w restauracji.
Cieszymy się, że udało się nam wziąć udział w tym konkursie zwłaszcza, że w skład zespołu weszli nowi podopieczni, dla których było to całkiem nowe doświadczenie. Wszystkie dzieci poradziły sobie z nowym zadaniem, co utwierdza nas w przekonaniu, że należy pokonywać bariery i przełamywać  stereotypy dotyczące możliwości osób niepełnosprawnych.

 

Strona 5 z 21

| OREW W PISZU |