• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Śniadanie daje moc!

Email Drukuj PDF
W dniu 8 listopada 2017 r. wychowankowie OREW włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. W każdej grupie przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Wychowankowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność, ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także pić wodę czy soki, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. 
Po śniadaniu każda grupa przygotowała plakat pt. „Zdrowe śniadanie”. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych wychowanków, dzięki nim na stolikach znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno – owocowe, nie zabrakło również serów i soków.
Dyrektor Michał Wrzosek zwraca szczególną uwagę na problem zdrowego odżywiania się naszych wychowanków. Zatrudnił w OREW dietetyka, który współpracuje z rodzicami ustalając indywidualne programy żywieniowe dostosowane do potrzeb zdrowotnych poszczególnych wychowanków.

Przedstawienie teatralne „Piękna i Bestia”

Email Drukuj PDF
W ramach realizacji w naszej placówce cyklu edukacyjnego „ Spotkanie z teatrem”, Dyrektor Michał Wrzosek nawiązał współpracę z teatrem Art.-R z Krakowa.
Aktorzy z teatru Art-Re ponownie zagościli w naszym Ośrodku,  20.10.2017 r. z przedstawieniem teatralnym pt. „Piękna i Bestia”. Spektakl został zrealizowany na podstawie baśni J.M. Leprince’a de Beaumont’a. 
Inscenizacja opowiadała o gospodarzu, który wracając z targu, zgubił się w lesie. Bohater znalazł schronienie w pobliskim zamku. Wyruszając rankiem w drogę do domu, zerwał z przyzamkowego ogrodu różę. Chciał ją podarować swojej najmłodszej córce. Okazało się, że zamek należy do Bestii. Ceną za różę było życie gospodarza…
Spektakl pokazał, że wrażliwość, dobro i miłość potrafią pokonać nawet zły czar. 
Nasi podopieczni nie tylko siedzieli i oglądali przedstawienie, ale także w nim uczestniczyli. Aktorzy zachęcali do śpiewania piosenek oraz wspólnego tańca.

I Ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki pt. „Wiersze polskie- książka do czytania uczestniczącego”

Email Drukuj PDF

 

I Ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki pt. „Wiersze polskie- książka do czytania uczestniczącego”

Organizator: OREW przy Stowarzyszeniu "Przymierze - Ziemia Piska" z siedzibą w Piszu, 12-200 Pisz, Pl. Daszyńskiego 11A

Osoby do kontaktu: Agnieszka Dąbrowska, Anna Łukaszewicz, Monika Słapińska,

 Nr tel. 695 998 596

Cele konkursu:

- wykorzystanie alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC), jako formy przekazu;

-pobudzanie i rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni;

-propagowanie współpracy dziecka z dorosłym w procesie twórczym;

-podkreślanie znaczenia komunikacji alternatywnej i wspomagającej w związku z Międzynarodowym miesiącem AAC obchodzonym w październiku.

Regulamin konkursu:

1.      Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół i ośrodków specjalnych w dwóch kategoriach wiekowych: I- 6-12 lat, II-13-18 lat

2.      Format pracy maksymalnie A4.

3.      Kartki powinny być zalaminowane i spięte.

4.      Książkę opieramy na znanych utworach polskich poetów lub tekstach autorskich.

5.      Termin nadsyłania prac mija z dniem 11.11.2017 (data stempla pocztowego).

Adres: Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy

przy Stowarzyszeniu „Przymierze- Ziemia Piska”

Pl. Daszyńskiego 11A

12-200 Pisz

Z dopiskiem „Wiersze polskie- książka do czytania uczestniczącego”

6.      Każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko, wiek, ucznia, nazwę,

e- mail, tel. placówki oraz imię i nazwisko dorosłego, pod którego kierunkiem została wykonana praca.

7.      Należy dołączyć zgodę rodzica/opiekuna prawnego dziecka na udział w konkursie.

8.      Wyłonienie laureatów I, II, III miejsca w I i II kategorii wiekowej dokona Jury powołane przez organizatora, a wyniki zostaną ogłoszone 24.11.2017 r. na stronie orew.ziemiapiska.pisz.pl

9.      Laureaci I, II i III miejsca w każdej z kategorii otrzymają nagrody i dyplomy drogą pocztową.

10.  Prace nie będą zwracane wykonawcom.

Życzymy owocnej pracy!

Agnieszka Dąbrowska

Monika Słapińska

Anna Łukaszewicz
Więcej…

Święto Pieczonego Ziemniaka

Email Drukuj PDF
W dniu 21 września 2017 roku Dyrektor Michał Wrzosek zorganizował w Ośrodku Rewalidacyjno–Edukacyjno- Wychowawczym Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Majdanie. 
Piękna pogoda i dobre humory były gwarancją dobrej zabawy. Poznaliśmy historię ziemniaka, rozpoznawaliśmy też na obrazkach ziemniaczane potrawy. Odbyliśmy przejażdżkę bryczką konną pod kierunkiem instruktorów hipoterapii - Państwa Niedbalskich. Bawiliśmy się w poszukiwania ziemniaka, rywalizowaliśmy w konkurencjach takich, jak: obieranie ziemniaków czy rzut ziemniakiem do celu. Po wszystkich grach i zabawach zostaliśmy poczęstowani pieczonymi ziemniakami i kiełbaskami z ogniska.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Email Drukuj PDF
W dniu 4 września 2017r odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 
Pan Dyrektor Michał Wrzosek powitał serdecznie obecnych na uroczystości rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim wychowanków, zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają naukę w naszym Ośrodku. 
Dyrektor odczytał przydział wychowawców do poszczególnych zespołów. Rodzice wraz z nauczycielami udali się na spotkania zespołowe w salach.

DZIEŃ DZIECKA

Email Drukuj PDF

Dnia 21 czerwca w naszym Ośrodku odbył się długo wyczekiwany Dzień Dziecka.
Wychowankowie OREW wraz z opiekunami przyszli pod Hotel nad Pisą z którego punktualnie o 9:30 wyruszyliśmy na wycieczkę do Rucianego – Nidy. Główną atrakcją był ok. 2 godzinny rejs dwupokładowym, nowoczesnym, najszybszym, największym i komfortowym katamaranem Faryj IV z Rucianego – Nidy do Mikołajek.
Podczas rejsu kapitan statku zapoznał uczestników wycieczki z ciekawostkami przyrodniczymi na temat jeziora i jego okolic. Jedna z atrakcji było śluzowanie. Wychowankowie wraz z opiekunami mieli możliwość wejścia na górny pokład katamaranu w celu podziwiania pięknych widoków, a także kształtowali umiejętność właściwego zachowania się w miejscu publicznym oraz na wodzie. Po rejsie przejechaliśmy autokarem i busami do Rucianego – Nidy na obiad do restauracji „Amida”. Dzięki dopisującej nam pogodzie mogliśmy pospacerować po nabrzeżu jeziora zażywając „kąpieli słonecznej”. Po posiłku wróciliśmy autokarem i busami do Ośrodka.
O nasze bezpieczeństwo podczas rejsu i w trakcie całej wycieczki dbał ratownik medyczny. Cała wycieczka odbyła się w miłej atmosferze. Wszyscy podopieczni kolejny już raz udowodnili opiekunom i przede wszystkim samym sobie, że są otwarci na zdobywanie nowych doświadczeń.

 

 

Więcej artykułów…

Strona 4 z 25

| OREW W PISZU |