• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Mikołajki

Email Drukuj PDF
Dnia 06.12.2017 o godz. 11:00 w Ośrodku Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Piszu powitaliśmy Mikołaja. 
Zabawa zaczęła się opowieścią o prawdziwym Świętym Mikołaju, Biskupie, który  zapoczątkował tradycję obdarowywania prezentami. Dzieci śpiewały piosenki o zimie i o Mikołaju, tańczyły, rozwiązywały zagadki. Zorganizowano też konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze zaproszenie dla Św. Mikołaja. Nareszcie pojawił się sam Św. Mikołaj, który, jak tradycja nakazuje, obdarował wszystkie dzieci prezentami, o które zatroszczył się Dyrektor Michał Wrzosek. 
Na zakończenie imprezy mikołajkowej wszyscy ustroiliśmy w światełka i bombki choinkę na podwórku Ośrodka.

Wyniki konkursu! „Wiersze polskie - książka do czytania uczestniczącego”

Email Drukuj PDF

„Wiersze polskie - książka do czytania uczestniczącego”

Wyniki konkursu!

 

W konkursie „Wiersze polskie - książka do czytania uczestniczącego” zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Piszu wzięły udział Szkoły Podstawowe i placówki oświatowe z całej Polski. Dnia 26.11.2017 r. zebrała się komisja w składzie:

1. Michał Wrzosek- Dyrektor OREW w Piszu

2. Anna Łukaszewicz- nauczyciel

3. Agnieszka Dąbrowska- pedagog

4. Monika Słapińska- nauczyciel

Komisja oceniając prace brała pod uwagę takie cechy jak: estetyka wykonania książki, wkład pracy ucznia, wykorzystania alternatywnych metod komunikacji oraz kreatywność.

W śród nadesłanych prac znalazły się też książki nie spełniające kryteriów konkursowych, dlatego komisja jednogłośnie zdecydowała o niewłączeniu tych prac do konkursu. Pozostałe książki zostały wykonane na różnym poziomie oraz różnymi technikami.

Konkurs miał być rozstrzygany w dwóch kategoriach wiekowych. Jednak ze względu na zbyt małą ilość prac komisja konkursowa zdecydowała, że prace będą oceniane bez podziału na kategorie wiekowe.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Jakub Kilian, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej

w Radomiu za książkę wykonaną na podstawie wiersza Jana Brzechwy „ZOO” pod kierunkiem Anny Rola, Katarzyny Rogala oraz Moniki Przewłoka.

II- miejsce- Anna Siedlecka, Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w Biskupcu za

książkę „Przyciski” wykonaną pod kierunkiem Pani Sylwii Siedleckiej

 oraz Łukasz Gontarz za pracę „Kotek” wykonaną pod kierunkiem Pani Aliny Dobrzańskiej

również z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Biskupcu

III miejsce- Szymon Socha, Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie

 za książkę na podstawie wiersza Marii Konopnickiej „Pranie” wykonaną pod kierunkiem

Pani Patrycji Dylewicz Juścińskiej.

Kamil Łazarski, Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie za książkę

wykonaną na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Okulary” pod kierunkiem

Pani Moniki Syguła

Julian Głowa, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich za

książkę na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Abecadło” pod kierunkiem Pani Anny Bargiel

 

Wyróżnienia:

Mikołaj Pabis, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich za

książkę na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na Straganie” pod kierunkiem Pani Anny Bargiel

Dominika Łysuniec, Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie za

książkę na podstawie wiersza Stanisława Jachowicza „Chory Kotek” pod kierunkiem Pani Justyny Fąfara

Julita Węgrzyn, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich za

książkę na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” pod kierunkiem Pani Anny Bargiel

Zuzanna Kubica, Szkoła Podstawowa w Goleszowie za książkę na podstawie wiersza S. Szuchowa „Muchomor” pod kierunkiem Pani Lucyny Gołyszny

Lena Sikora, Szkoła Podstawowa w Goleszowie za książkę na podstawie wiersza L. J. Kerna „Piłka” pod kierunkiem Pani Lucyny Gołyszny

 

Uczestnikom gratulujemy wspaniałych prac oraz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Nagrody oraz dyplomy zostaną dostarczone pocztą do poszczególnych szkół i placówek.

Andrzejki

Email Drukuj PDF

Dnia 29. listopada. 2017 r. odbyła się impreza pt. „Andrzejkowe wróżby”. Imprezę przy wsparciu Dyrektora poprowadziły Justyna Witkowska, Agnieszka Dąbrowska, Agnieszka Bełdycka i Katarzyna Nadolna. Po powitaniu wychowankowie zostali zapoznani z gawędą o źródłach tradycji wróżb i przepowiedni. Został odczytany wiersz oraz za pomocą Tech Talk komunikacji alternatywnej Wiktor przedstawił przysłowia dotyczące andrzejek. Wśród atrakcji znalazły się zarówno konkurencje drużynowe, jak i indywidualne. Tradycyjnie wróżby i konkursy zakończyły wspólne tańce.

 

Przedstawienie teatralne pt. „Kot w butach”

Email Drukuj PDF
Zgodnie z ustaleniami Dyrektora Michała Wrzoseka z teatrem ART-RE, dnia 23.11.2017 r. do naszego Ośrodka przyjechali aktorzy Teatru ART-RE z Krakowa. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć niezapomniany spektakl na podstawie baśni Charles’a Perraulta „Kot w butach”. 
Głównym bohaterem przedstawienia był magiczny kot, który chodził w pięknych, skórzanych butach. Dzięki swojemu sprytowi odmienia życie młodego młynarczyka. 
Przedstawienie przeniosło widzów w baśniową atmosferę, a dzięki wspólnym zabawom na scenie, nasi wychowankowie współtworzyli sztukę.

Koncert dzieci ze Szkoły Muzycznej w Piszu

Email Drukuj PDF
Dyrektor Michał Wrzosek w celu zapewnienia wychowankom Ośrodka wszechstronnej stymulacji rozwoju współpracuje z Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną w Piszu.
W dniu 20.11.2017 r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert  uczniów z tej szkoły. Nasi wychowankowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych utworów wykonanych na instrumentach takich, jak: akordeon, gitara klasyczna, a także flet poprzeczny. Koncert okazał się być bardzo atrakcyjny, a nasi wychowankowie z zainteresowaniem i skupieniem słuchali muzyki granej przez młodych artystów.

Kulinarne przygotowania do Wigilii

Email Drukuj PDF
W Ośrodku Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym rozpoczęły się wielkie przygotowania na zimę. W dniach 9 i15 listopada 2017r. nasi wychowankowie wraz z pracownikami przystąpili do wspólnej pracy w kuchni. Wszystko rozpoczęło się 9 listopada, od wspólnego lepienia pierogów. Dzieci pracowały na różnych stanowiskach: przygotowywały ciasto i nadzienie, lepiły pierogi. Następnie, 15 listopada, kontynuowaliśmy zapoczątkowaną rok temu tradycję kiszenia kapusty. 
Nasze przygotowania do zimy nie odbyłyby się, gdyby nie pomoc Pana Lucjana Bazydło - właściciela restauracji Baszta, którego do współpracy zaprosił Dyrektor Michał Wrzosek. Dzięki uprzejmości Pana Bazydło mogliśmy skorzystać nie tylko z użyczonych z restauracji urządzeń, ale także z wiedzy i doświadczenia Pana Lucjana, który przygotowywał potrawy wspólnie z naszymi wychowankami. Serdecznie dziękujemy! 

Więcej artykułów…

Strona 3 z 25

| OREW W PISZU |